O společnosti

  • Tato společnost vznikla 3.8.1998. Sídlí a aktivně podniká v regionu Bojkovska, kde před časem zakoupila vlastní prostorný areál s administrativní budovou, skladovými prostorami, výrobními halami a přilehlým parkovištěm. Zakoupení tohoto areálu v roce 2003 přímo vybízelo k větším možnostem a rozšíření podnikatelských aktivit.
  • Základní prioritou této společnosti je zpracování dřevní hmoty. Za tímto účelem byla zakoupena pásová pila Mebor s příslušenstvím. Na této pile se pořeže většina koupené dřevní hmoty. Vyrábí se zde pražce, stavební a stolařské řezivo a nazbyt nepřijde ani ostatní materiál, který je zpracován na přířezy pro výrobu podlahovin, palet a v poslední řadě pro výrobu palivového dříví v širokém sortimentu. (palivové dříví)
  • Společnost Dato-Forest s.r.o. za účelem zajištění jakosti a neustálého zlepšování kvality práce a odpovědnosti k životnímu prostředí provedla certifikaci dle ČSN a tento systém jakosti udržuje a dále rozvíjí.Firma je vlastníkem certifikace PEFC na zpracování dřevní suroviny, výrobu řeziva a biomasy.
  • Další z nosných činností firmy byla a nadále zůstává automobilová nákladní vnitrostátní a mezinárodní doprava. Společnost disponuje vlastnítechnikou potřebnou k zajištění požadovaného materiálu pro pilařskou výrobu . Za dobu své existence není společnost Dato-Forest v dopravě neznámá. Působí v Čechách, na Moravě, na Slovensku, v Rakousku a v Polsku. Vynikající zručnost řidičů je v tomto odvětví nedocenitelná. Reference lze získat u mnoha společností a také u vlastníků lesa a lesních sdružení.
  • Souzněním člověka s přírodou provádíme i pěstební činnost, zalesňování, ožínání a ošetřování lesních kultur. Dále provádíme lesní práce s traktorem, těžební činnost, úklid klestu drcením a štěpkováním.
  • Jednou z vedlejších aktivit je rybník Javorec o velikosti 1 ha. Nachází se v srdci nedotčené přírody Bílých Karpat v obci Žítková.Možnost sportovního rybolovu bude zahájena v zimním období lovem lososovitých ryb. Pravidla lovu a ceník povolenek bude zveřejněn.